{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک مزرعه‌دار انگلیسی، مزرعه خود را به شرکت راه‌سازی نفروخت و باعث تغییر مسیر بزرگراه شد.

مزرعه‌ای جالب در وسط یک بزرگراه‌! +عکس

 یکی از بزرگراه‌های بزرگ کشور انگلستان، بزرگراه بین شهر‌های لیورپول، منچستر و لیدز است که یکی از پرترددترین راه‌ها در انگلستان است. این بزرگراه علاوه بر اینکه یکی از بزرگترین مسیر‌ها در این کشور است، یک ویژگی منحصر به فرد دیگر نیز دارد. با گذشت سال‌ها از ساخت بزرگراه M۶۲ در دهه ۱۹۶۰، یک مزرعه به نام مزرعه Stott Hall در کنار این بزرگراه وجود دارد که از آن سال‌ها به تنهایی پابرجا است. این باور عمومی وجود دارد که کشاورز صاحب ملک، کن وایلد، هنگام ساخت این بزرگراه شش باند، از فروش خانه و زمینش خودداری کرده است.

مزرعه‌ای جالب در کنار یکی از بزرگترین بزرگراه‌های انگلیس

  • مدیران ساخت این بزرگراه، تمام مزارع اطراف مزرعه این مرد را خریدند، اما کن که با همسرش بث و گله گوسفندانشان در مزرعه استوت هال زندگی می‌کرد، راضی به فروش خانه و مزرعه‌اش نشد و سازندگان این بزرگراه را مجبور به تغییر مسیر این بزرگراه کرد. یک مستند که تقریبا ۲۰ سال پس از اتمام بزرگراه فیلمبرداری شده است، واقعیتی را در مورد اینکه چرا این مزرعه در وسط یک بزرگراه قرار دارد، بیان کرد. مستند Clegg's People که در سال ۱۹۸۳ فیلمبرداری شد و چند سال پیش توسط انستیتوی فیلم بریتانیا منتشر شد، توضیح می‌دهد که چرا جاده هرگز در مزرعه ساخته نشد.

مزرعه‌ای جالب در کنار یکی از بزرگترین بزرگراه‌های انگلیس

روزنامه نگار مایکل کلگ توضیح می‌دهد: یک گسل زمین شناسی در زیر خانه و مزرعه باعث می‌شد که مهندسین علاوه بر مشکل فروشنده زمین، از ساخت جاده به روی این زمین منصرف بشوند. کن و همسرش بث در سال ۱۹۳۴ به خانه مزرعه نقل مکان کرده بودند و همیشه اصرار داشتند که بزرگراه آن‌ها را آزار نمی‌دهد. اگرچه بث اعتراف کرد که وجود بزرگراه تمیز کردن را برای او دشوارتر می‌کند، زیرا تعداد زیادی از اتومبیل‌ها با سرعت بالا باعث ایجاد گرد و غبار در اطراف خانه آن‌ها می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر