{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی، فردا در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، کرمانشاه و استان مرکزی، اختلال در تردد جاده‌ای، جاری شدن روان آب و تاخیر و لغو پروازها، پیش‌بینی می‌شود.

تهران بارانی می شود

صادق ضیائیان  در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: آلودگی هوا تا ظهر فردا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت ادامه دارد. وی افزود: از اواخر وقت امروز، سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش برف و باران در استان‌های کردستان، کرمانشاه، غرب ایلام و غرب آذربایجان غربی خواهد شد. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز چهارشنبه 26 آذر این سامانه بارشی تقویت می‌شود و بدین ترتیب در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، ایلام، کرمانشاه، زنجان، همدان، اردبیل، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و استان مرکزی بارش خواهیم داشت و به تدریج این بارش‌ها به استان‌های قم، البرز، تهران و قزوین کشیده می‌شود.

وی اضافه کرد: روز پنج‌شنبه 27 آذر علاوه بر استان‌هایی که ذکر شد، در استان‌های کهگیلویه و بویر‌احمد، اصفهان و سمنان،‌ شمال بوشهر و غرب خلیج‌فارس بارش خواهیم داشت؛ شدت بارش‌ها در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در برخی نقاط استان‌های لرستان، خوزستان، ایلام، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش در استان‌های جنوبی با رعد و برق همراه است، گفت: در استان‌های ساحلی خزر و همچنین شمال‌شرق کشور افزایش نسبی دما تا پنج‌شنبه خواهیم داشت. 

* هشدار وقوع سیلاب و احتمال لغو پروازها در 6 استان

ضیائیان بیان کرد: با تقویت ‌سامانه بارشی و تشدید بارش از صبح چهارشنبه 26 آذر تا اواخر وقت پنج‌شنبه 27 آذر بارش شدید باران و برف، همراه با رگبار و رعدوبرق و احتمال وقوع تگرگ پیش‌بینی می‌شود این شرایط روز ‌‌چهارشنبه در شمال و شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، استان مرکزی، لرستان، جنوب ایلام و شرق کرمانشاه، و روز پنج‌شنبه در جنوب لرستان، نیمه شمالی و شرق خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب ایلام حاکم است.

وی بیان کرد: در مناطق ‌مذکور اختلال در تردد جاده‌ای، جاری شدن روان آب، آب گرفتگی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، برخورد صاعقه‌، بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر، کاهش دید، تاخیر و احتمال لغو پروازها پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: در این راستا توصیه می‌شود ‌پاک‌سازی کانال‌، آبراهه مسیل و رودخانه‌ها، پرهیز از تردد غیر ضروری، اجتناب از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها، عدم صعود به ارتفاعات و تجهیز خودروها به وسایل زمستانی هنگام عبور از مناطق کوهستانی، آمادگی نیروهای امدادی و ماشین‌های برف روبی و نمک‌پاش به ویژه در مناطق کوهستانی و سردسیر، در دستور کار باشد.

* باران فرداشب در تهران

ضیائیان با بیان اینکه شمال خلیج فارس تا روز پنج‌شنبه مواج است، اظهار داشت: روزهای جمعه و شنبه پیش‌رو دریای خزر مواج خواهد بود. 

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز چهارشنبه ابری، در بعدازظهر همراه با بارش باران پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 6 و 4 درجه خواهد بود. همچنین روز پنج‌شنبه آسمان تهران ابری و بارانی است. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 26 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد و بجنورد با کمینه دمای 2 درجه زیر صفر و زاهدان با کمینه دمای 3 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر