{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک گلدان چینی متعلق به دهه ۱۷۰۰ با ارزش ۴۵۰ پوند به قیمت ۱/۳۶ میلیون پوند فروخته شده است.

قیمت نجومی یک گلدان زیرخاکی!+عکس

یک گلدان عتیقه چینی متعلق به دهه ۱۷۰۰ به قیمت ۱/۳۶ میلیون پوند به فروش رفت. گلدان Celadon با طول ۲۰ اینچ از ۸۲ سال گذشته متعلق به یک خانواده ایرلندی بود. یکی از اجداد فروشنده آن را در یک حراج در سال ۱۹۳۸ خریداری کرد، در حالی که تاریخچه قبل آن همچنان یک راز است. این گلدان دارای دسته‌های نادر به شکل دو اژدها است و دارای نشانه شش شخصیت امپراتور چین یونگ ژنگ است.

فروش یک گلدان قدیمی به قیمت ۱/۳۶ میلیون پوند

پیشنهادات برای خرید آن از ۴۵۰ پوند آغاز شد اما به دلیل علاقه زیاد مردم این قیمت بالا رفت و در نهایت به یک پیشنهاد‌ دهنده تلفنی از تایوان فروخته شد. قیمت نهایی آن ۱/۱ میلیون پوند بود که با هزینه‌های اضافی، مبلغ ۱۳۶۲۹۰۶ پوند پرداخت شد. مبلغ پرداخت شده نشان‌دهنده این است که برنده این حراج معتقد بوده که گلدان برای یونگ ژنگ ساخته شده است، که بین سال‌های ۱۷۲۲ و ۱۷۳۵ در سلسله چینگ سلطنت می‌کرد.

فروش یک گلدان قدیمی به قیمت ۱/۳۶ میلیون پوند

این فروش همچنان روند بازگشت هنرهای زیبا به خاور دور را ادامه می‌دهد زیرا مجموعه داران ثروتمند آسیایی می‌خواهند میراث از دست رفته خود را پس بگیرند. این گلدان توسط حراجی Sheppard’s of County Laois در ایرلند فروخته شد. فروشنده این گلدان گفت: هم ما و هم فروشنده آگاه بودیم که این شیء تاریخی مهمی است. این یک تخمین محافظه کارانه بود و نقش ما این بود که گلدان را به خریداران بالقوه برسانیم.

فروش یک گلدان قدیمی به قیمت ۱/۳۶ میلیون پوند

این یک نتیجه خارق‌العاده است و با بالا رفتن و افزایش قیمت مناقصه تا زمانی که گلدان توسط یک خریدار از تایوان خریداری شد، یک شور و نشاط عجیبی در سالن فروش ایجاد شد. فقط تعداد کمی از این گلدان‌ها در دسترس است. نمونه مشابه این گلدان که مربوط به همان دوره است در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۱۲/۴ میلیون پوند فروخته شد.

فروش یک گلدان قدیمی به قیمت ۱/۳۶ میلیون پوند

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر