{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

برای درمان کرونا هنوز درمانی قطعی معرفی نشده اما هر روز روشی تازه برای بهبودی معرفی می‌شود. دانشمندان به تازگی برای درمان کرونا به سلول‌های بنیادی خون بند ناف روی آورده‌اند.

کشف شانس جدید برای درمان کرونا

 سلولهای بنیادی خون بند ناف به عنوان یک ذخیره استراتژیک برای درمان بیماری‌های صعب العلاج انسانی طرفداران زیادی پیدا کرده است و بانک خون بند ناف در ایران هم راه‌اندازی شده و سالهاست مشغول فعالیت است.

به تازگی مشخص شده از سلولهای بنیادی خون بند ناف برای درمان بیماری کرونا در شرایط حاد و وخیم آن می‌توان استفاده کرد.

طبق تحقیقاتی که در دانشگاه میامی آمریکا انجام شده سلولهای بنیادی در خون بند ناف نوزادان می‌تواند درمانگر بیماری کرونا در سایر افراد هم باشد. این تحقیقات روی بیماران زیر 85 سال انجام شده و احتمال درمان و بهبود بیماران بد حال را تا دو برابر افزایش داده ‌است.

سلول‌های بنیادی برای درمان این بیماری در نقش ترمیم‌گر سلولهای ریوی ظاهر شده و آسیب دستگاه تنفسی را بهبود می‌بخشند. بنابراین با سلولهای بنیادی خون یک بند ناف احتمال بهبود 10 هزار بیمار وجود دارد.

گروهی آزمایش اولیه برای این نوع درمان 24 نفر بوده‌اند و فرآیند درمانی آنها در بیمارستان میامی صورت گرفته است.

این بیماران که به شدت با مشکل تنفس مواجه شده بودند با تزریق روزانه سلول بنیادی در دو نوبت تا 90 درصد بهبودی خود را بدست آوردند همچنین سرعت بهبود در این بیماران بیشتر از روشهای درمانی دیگر بوده ‌است.

در این روش درمانی عوارض بیماری بعد از یک ماه در 80 درصد بیماران از بین می‌رود. بیماران در 3 روز حدود 200 میلیون سلول بنیادی دریافت می کنند و بدون عوارض جانبی درمان می‌شوند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر