{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که هزینه‌های روزافزون کرونایی کسری بودجه بالایی را برای دولت آلمان رقم زده و رسانه‌های ایتالیایی هم از تصمیمات دولت برای تمدید وضعیت اضطراری کرونایی تا ۱۰ مرداد ماه سال آینده خبر داده‌اند.

ابتلای آقای رئیس جمهور به کرونای انگلیسی
به گزارش روزپلاس؛ با وجود تشدید محدودیت‌های کرونایی در بسیاری از کشورهای اروپایی اما موج دوم و گاها سوم کرونا در بسیاری از کشورهای این منطقه همچنان قربانی می گیرد.
جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که "سابین هاگمن"، مدیر کل انجمن بازرگانی ایالت بادن- ورتمبرگ آلمان تمدید قرنطینه از طرف دولت و ایالات آلمان را برای خرده فروشی ها فاجعه بار ارزیابی کرده است.
وی تاکید کرد: هر چقدر این قرنطینه بیشتر طول بکشد به همان میزان شرکت ها بیشتر به مرزهای ورشکستگی نزدیک می شود. وی تاکید کرد که این بخش احساس می کند در دوران کرونا به حال خود رها شده است.
این مقام تجاری در آلمان پیش بینی کرد که با تداوم محدودیت ها بسیاری شرکت ها در سال جاری میلادی دچار ورشکستگی شوند.
تسریع واکسیناسیون در دستورکار دولت انگلیس
دولت انگلیس هم می خواهد شمار افراد واکسینه را در مدت زمان کوتاهی به شدت بالا ببرد. ندیم زهاوی، از وزرای کابینه انگلیس که اخیرا برای نظارت بر توزیع واکسن کرونا منصوب شده است از تصمیمات دولت برای تسریع در روند واکسیناسیون خبر داده و گفت: اعلام نخست وزیر مبنی بر اینکه تا اواسط فوریه بیش از 13 میلیون انگلیسی واکسینه می شوند تکلیف بزرگی است.
وی ابراز اطمینان کرد این هدف را برآورده خواهد کرد.
واکسیناسیون بیش از 1.3 میلیون انگلیسی
بر اساس اطلاعات جانسون از زمان شروع واکسیناسیون جمعی در انگلیس در 8 دسامبر تا به حال بیش از 1.3 میلیون نفر در این کشور واکسینه شده‌اند.
کسری بودجه بالای دولت آلمان پیامد بحران کرونا
بر اساس اطلاعات اداره آمار فدرال آلمان پیامد بحران کرونا دولت در 3 ماهه ابتدایی سال گذشته میلادی 157.1 میلیارد یورو کسری بودجه به بار آورد. بر این اساس در حالی که هزینه ها بین ژانویه و سپتامبر حدود 11.6 درصد افزایش داشت، اما درآمدها 4.3 درصد کاهش داشت.
آغاز طرح واکسیناسیون جمعی در هلند
هلند هم به عنوان آخرین کشور عضو اتحادیه اروپا طرح واکسیناسیون جمعی را آغاز کرده است. یکی از کارکنان خانه سالمندان در این کشور صبح چهارشنبه به عنوان اولین نفر در این کشور علیه این بیماری واکسینه شد.
تمدید وضعیت اضطراری کرونایی در ایتالیا
ایتالیا هم تمدید وضعیت اضطراری در این کشور تا 31 جولای 2021 (10 مرداد ماه) را در دستور کار قرار می دهد.
مرگ کرونایی روزانه بیش از هزار آلمانی
انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز (چهارشنبه) از مرگ بیش از هزار نفر در 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد.
بر این اساس 1019 نفر در این کشور در عرض 24 ساعت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. رکورد قبلی مرگ های روزانه کرونایی در 30 دسامبر با 1129 مورد مرگ در 24 ساعت ثبت شده بود. این بیشترین تعداد روزانه قربانیان کرونایی در یک هفته گذشته است. 21237 نفر هم در این مدت به کرونا مبتلا شدند.
تمدید و تشدید محدودیت‌ها در آلمان
با توجه به ادامه روند شدید شیوع کرونا در آلمان روز گذشته دولت فدرال و دولت‌های ایالتی بر سر تمدید محدودیت‌های شدید تا آخر ژانویه توافق کردند.
روز سه‌شنبه توافق شد که دولت فدرال به ریاست صدراعظم آنگلا مرکل و مسئولان محلی 25 ژانویه پس از بررسی وضعیت در مورد محدودیت‌ها از اول ماه فوریه به بعد تصمیم‌گیری کنند.
به این ترتیب مقررات و محدودیت‌های کرونایی که قرار بود دهم ژانویه 2021 به پایان برسد اکنون به مدت سه هفته دیگر یعنی تا پایان ماه ژانویه 2021 تمدید خواهد شد.
محدودیت‌های تشدید شده، از جمله شامل ادامه تعطیلی تمام کسب و کارهای غیرضروری، فعالیت‌های فرهنگی و بسته ماندن رستوران‌ها و کافه‌ها خواهد بود.
پیش از این ملاقات ساکنان دو واحد مسکونی، شامل چهار نفر به اضافه کودکان زیر 14 سال مجاز بود اما از این پس و دست‌کم تا آخر ماه ژانویه هر زوج فقط می‌تواند یک مهمان داشته باشد.
محدودیت های جدید دیگر مربوط به مناطق بحرانی است که در آنها شهروندان اجازه ندارند بدون دلیل موجه و قانع‌کننده 15 کیلومتر بیشتر از محل سکونت خود دور شوند.
آنگلا مرکل قصد دارد روز چهارشنبه با اعضای کابینه درباره امکان حمایت دولت از افزایش تولید واکسن کرونا و بهبود توزیع آن در میان ایالت‌های مختلف رایزنی کند.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از رایزنی با سران ایالت‌ها تاکید کرد، هدف از این اقدامات کاهش میزان مبتلایان است و تا زمانی که شمار مبتلایان در یک نسبت به هر 100 هزار نفر جمعیت کشور، به زیر 50 نفر نرسد، دولت برای مقابله با ویروس کشنده به اقدامات گوناگونی دست خواهد زد.
آلمان قواعد برای مسافران از مناطق خطر کرونایی را هم تشدید کرده است. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از 11 ژانویه این مسافران نه تنها باید مدت 10 روز در قرنطینه قرار گیرند بلکه باید 48 ساعت قبل و یا بعد از ورود به کشور تست کرونای منفی داشته باشند.
تمدید محدودیت‌ها در لتونی و دانمارک
لتونی هم به دلیل آمار بالای مبتلایان به کرونا می خواهد محدودیت های کرونایی را تا 25 ژانویه تمدید کند. به این ترتیب دولت اعلام کرد که این محدودیت ها برای مدت دو هفته دیگر تمدید می شود.
با توجه به گسترش نوع جدید جهش یافته انگلیسی کرونا در دانمارک این کشور محدودیت ها را تشدید می کند. نخست وزیر این کشور از شهروندان خواسته تا حد امکان در خانه بمانند و با هم ارتباط برقرار نکنند.
ابتلای رئیس جمهور ارمنستان به کرونای انگلیسی
رئیس جمهوری ارمنستان که برای گذراندن تعطیلات سال نو (میلادی) در کنار خانواده‌اش و عمل جراحی پا به لندن سفر کرده بود، به نوع جدید انگلیسی ویروس کرونا آلوده شده و اکنون در قرنطینه خانگی بسر می‌برد
طبق اطلاعات دفتر ریاست جمهوری ارمنستان، آرمن سارکیسیان که برای گذراندن تعطیلات سال نو (میلادی) در کنار خانواده و نوه‌های خود به پایتخت انگیس سفر کرده بود، در تاریخ سوم ژانویه (14 دی ماه) با موفقیت در لندن تحت عمل جراحی روی پایش قرار گرفت. با این حال، علائم نوع انگلیسی ویروس کرونا در وی بروز کرد و آزمایشی که وی پشت سر گذاشت، نتیجه مثبت آلودگی وی را نشان داده است. سارکیسیان هم اکنون در قرنطینه خانگی قرار داشته و به طور موقت از راه دور به وظایف خود ادامه خواهد داد.
رکورد جدید مبتلایان روزانه در انگلیس
انگلیس رکورد جدیدی را در آمار مبتلایان روزانه ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در 24 ساعت گذشته در این کشور 60.916 نفر تست کرونایشان مثبت شده که بالاترین میزان مبتلایان روزانه کرونایی از زمان شیوع بحران کرونا بوده است. 830 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
افزایش شمار بیکاران در آلمان
شمار بیکاران در آلمان در ماه دسامبر در مقایسه با ماه قبل از آن حدود 8 هزار نفر افزایش داشته و به 2.707 میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.
بر اساس اطلاعات آژانس فدرال کار در آلمان در مقایسه با دسامبر سال 2019 هم شمار بیکاران در این کشور 480 هزار نفر افزایش پیدا کرده و به این ترتیب بیکاری در آلمان برای اولین بار از سال 2013 روند افزایشی داشته است.
تشدید محدودیت‌ها در بسیاری مناطق اسپانیا
نهادهای بهداشتی اسپانیا هم روز گذشته از ابتلای 23700 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند که بالاترین مبتلایان روزانه در دو ماه گذشته بود. به دلیل شمار روزافزون مبتلایان به کرونا بسیاری مناطق اسپانیا محدودیت ها را تشدید کرده‌اند.
جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپایی
جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در انگلیس 2774479 نفر به کرونا مبتلا شده و 76305 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
در فرانسه هم تا به حال 2680239 نفر به کرونا مبتلا شده و 66282 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 2181619 نفر به کرونا مبتلا شده و 76329 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
در اسپانیا هم تا به حال 1982544 نفر به کرونا مبتلا شده و 51430 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
در آلمان هم تا به حال 1814565 نفر به کرونا مبتلا شده و 37180 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر