{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: بیماری که در غرب کشور به کرونا مبتلا شده بود و به تازگی از سفر انگلیس برگشته است، مبتلا به واریانت کرونای انگلیسی نبوده است.

ابتلای یک پزشک به ویروس انگلیسی صحت دارد؟

 کیانوش جهانپور، با اشاره به آنچه ظرف دو روز گذشته وزیر بهداشت و معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرده اند، تصریح کرد: در چند روز گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شد و درباره احتمال ابتلای یک همکار پزشک ما در غرب کشور به کرونای انگلیسی صحبت شده بود که این مسئله تأیید نشد و مورد ابتلای به این واریانت جدید از ویروس کرونا تاکنون در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران شناسایی شده و بررسی سایر موارد مشکوک از طریق توالی یابی ژنتیکی در آزمایشگاه‌های ریفرال ادامه دارد و هنوز مورد جدیدی گزارش نشده است.

وی افزود: از مورد مشکوک در کردستان و موارد تماس نزدیک با وی بارها تست به عمل آمده است و تاکنون حدود ۲۴۰ نفری که با مورد مشکوک اولیه - که یکی از همکاران پزشک بازگشته از انگلیس بود- در تماس بوده اند مورد آزمایش قرار گرفتند و خوشبختانه در هیچ یک از آنها ردپایی از کرونای جهش یافته انگلیسی مشاهده نشده است.

جهانپور تاکید کرد: همانگونه که بارها از ارباب جراید و اصحاب رسانه درخواست شده است، انتظار می‌رود از انعکاس اخبار با منبع نامشخص، غیر رسمی و یا به نقل از افراد در جایگاه‌های مختلف تحت عناوین مختلف غیر مرتبط، به ویژه در موارد تخصصی که نیازمند اطلاع و آگاهی از مستندات و جزئیات اطلاعات بیماران و آزمایشات دقیق است خودداری کنند.

وی ادامه داد: انتشار موارد غیر مستند و مبتنی بر حدس و گمان‌ها، تنها زمینه نگرانی بی مورد افکار عمومی را فراهم می‌کند درحالی که مرجع اعلان و اظهار نظر در این مورد مشخص است و وزارت بهداشت در این خصوص حسب مورد اطلاع رسانی لازم و بهنگام را از مجاری رسمی انجام داده و خواهد داد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر