{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

کارشناسان آمریکایی اظهار داشتند: واکسن کروناویروس مدرنا (Moderna) ایمن و اثربخش است.


معرفی واکسن کرونای ایمن+جزئیات

ناظران دارویی ایالات متحده اعلام کردند که واکسن کروناویروس مدرنا ایمن است و ۹۴ درصد اثربخشی دارد که در این شرایط مسیر برای تایید استفاده اضطراری این واکسن فراهم می‌شود.

بررسی سازمان غذا و داروی آمریکا به این مفهوم است که واکسن مدرنا دومین واکسن تایید شده در این کشور خواهد بود. تایید اثربخشی واکسن مدرنا یک روز پس از آن اعلام شد که واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک در سراسر ایالات متحده توزیع شد.

اخبار مربوط به تایید و توزیع واکسن کروناویروس در ایالات متحده در حالی منتشر می شود که آمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ در این کشور از ۳۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

در گزارش کارشناسان آمریکایی از بررسی واکسن کروناویروس مدرنا آمده است که تزریق این واکسن با نگرانی خاصی همراه نخواهد بود و واکنش های شدید ناشی از آن در بدن نادر است.

درصورتیکه این واکسن طی روزهای آتی توسط تیمی از کارشناسان تایید شود بارگیری و توزیع محموله های این واکسن در مدت ۲۴ ساعت آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، سازمان غذا و داروی آمریکا در بررسی روی ۳۰ هزار نفر به اثربخشی ۹۴.۱ درصدی واکسن مدرنا پی برد. شایع ترین عوارض جانبی این واکسن شامل تب، سردرد، درد ماهیچه ای و مفاصل است.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر