{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز درباره بازگشایی مدارس در مناطق آبی گفت: اگر مدرسه‌ای در این مناطق کمتر از ۵۰ دانش آموز داشته باشد و در هر کلاس درس کمتر از ۱۰ نفر حضور داشته باشند، امکان از سرگیری فعالیت مدرسه وجود دارد.

مدارس در چه صورت بازگشایی می‌شوند؟

علیرضا سلیمانی  با اشاره به اینکه اجرای طرح جامع مقابله  با کرونا نتایج مثبتی در پی داشته است، اظهار کرد: اعمال محدودیت‌ها و همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث شده وضعیت کرج از نارنجی به زرد و طالقان نیز به آبی تبدیل شود.

وی ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند کاهش تعداد بیماران و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا نباید دلیلی برای بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی باشد چون در حال حاضر در البرز در وضعیت شکننده ای قرار دارد و کوچکترین اهمالی باعث شیوع موج چهارم کرونا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد افزایش تعداد فوتی‌ها در اروپا و آمریکا هستیم، گفت: اگر مردم رعایت نکنند، ممکن است به وضعیت قبل از آذرماه بازگردیم.

سلیمانی تاکید کرد: مردم باید صبورانه پروتکل‌های بهداشتی مثل رعایت بهداشت دست، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم حضور در مکان‌های عمومی را رعایت کنند.

وی با اشاره به تفاوت رنگ زرد و آبی در وضعیت کرونا توضیح داد: اگر تعداد بستری‌های شهری در هر ۱۰۰ هزار نفر به دو نفر برسد شاهد وضعیت آبی هستیم.

دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز درباره بازگشایی مدارس در مناطق آبی گفت: اگر مدرسه ای در این مناطق کمتر از ۵۰ دانش آموز داشته باشد و در هر کلاس درس کمتر از ۱۰ نفر حضور داشته باشند، امکان از سرگیری فعالیت مدرسه وجود دارد ولی با توجه به تراکم جمعیتی دانش آموزان البرز به نظر نمی‌رسد این شرایط در البرز قابل اجرا باشد.

وی افزود: با توجه به کاهش مبتلایان به کرونا و فعالیت مجدد اغلب واحدهای صنفی از صاحبان این واحدها تقاضا می‌شود وضعیت حضور مشتری را مدیریت کنند تا همچنان شاهد سیر نزولی ابتلا باشیم.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر