{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

استاندار مازندران از تشدید محدودیت‌های کرونایی تردد و ورود به مازندران خبر داد و گفت: محدودیت‌های تردد با کد ملی و پلاک بومی را اجرا خواهیم کرد.

کد ملی جواز ورود به مازندران می‌شود
احمد حسین زادگان در جلسه ستاد مقابله با کرونا مازندران با عنوان اینکه علیرغم آمار‌ها و اطلاع رسانی‌های مکرر، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از آحاد جامعه نشانگر این است، که مساله را جدی نگرفتند، خاطرنشان کرد: با تشدید نظارت‌ها و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مردم شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا خواهیم بود و فرمانداران و دستگاه‌های مرتبط باید نظارت‌ها را جدی‌تر اجرایی کنند.
استاندار افزود: به هرمیزان که نظارت‌ها تشدید و قوانین و دستورالعمل‌ها جدی‌تر رعایت شود، آمار نیز به سمت کاهشی شدن میل می‌کند.
حسین زادگان افزود: بر اساس آسیب شناسی صورت گرفته متوجه شدیم که برخی نقاط متاسفانه مساله را عادی پنداشتند و طبق گزارش‌ها در برخی نقاط هم مردم در پارک‌های جنگلی حضور پیدا کردند که این برنامه در دستور کار قرار گرفت تا با بهره گیری از ظرفیت نیروی انتظامی این اماکن تحت کنترل قرار گیرد.
وی گفت: تردد شبانه نیز در ساعات منع شده افزایش داشته که به مردم عزیز توصیه می‌کنیم برای حفظ جانشان و پیشگیری از جرائم که از امشب تشدید می‌شود، منع تردد پس از ساعت ۲۱ را جدی بگیرند.
استاندار مازندران ضمن قدردانی از همراهی و همکاری بازاریان و اصناف، بیان کرد: اصناف و بازاریان بیشترین فشار را تحمل کردند که باز هم باید پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند تا شاهد کاهش شیوع و ابتلا به این بیماری باشیم. مردم نیز باید بیشتر الزامات را رعایت کنند، چون در غیر اینصورت خسارت بیشتری متوجه اصناف و بازاریان می‌شود.
وی با بیان اینکه با استاندار تهران صحبت‌هایی پیرامون وضعیت کرونایی استان انجام شد تا صدور مجوز‌ها کاهش یابد، گفت: اجرای محدودیت‌های تردد با کد ملی و پلاک بومی می‌تواند بخش زیادی از تردد‌های غیر ضروری را کاهش دهد.
وی با بیان این که سامانه ۱۱۱ جهت مشارکت مردم برای اطلاع رسانی از قانون گریزی، تخلف و عدم رعایت دستورالعمل‌ها فعال است و گزارش‌ها پیگیری می‌شود، اظهار داشت: امیدورایم صداوسیما با اطلاع رسانی بیشتر به مردم و برجسته کردن نقاط ضعف و قوت بتواند در فرهنگ سازی رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی موثر باشد.
نماینده عالی دولت در استان با عنوان اینکه محدودیت‌های کرونایی تردد و ورود به استان اولویت اصلی در مقابله با ویروس کرونا است، تصریح نمود: حفظ جان و سلامتی مردم اولویت اصلی و قرنطینه مبتلایان به ویروس کرونا مناسب‌ترین روش قطع زنجیره انتقال ویروس می‌باشد.
او نیز گفت:از ساعت ۲۱ تردد و ورود به روستا‌ها و همچنین برگزاری هرگونه مراسم در استان ممنوع است.
حسین زادگان، تاکید کرد: اصناف و اداره کل صمت بر روند فعالیت نانوایی‌ها و سوپر مارکت‌ها می‌بایست نظارت بیشتری بویژه نانوایی‌ها که امکان ابتلا در این مکان به مراتب بیشتر است.
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر