{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

زندگی یک کشاورز در هند پس از یافتن گنجی پنهان در زمین متحول شد.

گنج مدفونی که زندگی کشاورز فقیر را زیر و رو کرد+تصاویر

زندگی یک کشاورز هندی پس از کشف یک قطعه الماس متحول شد.این کشاورز ۴۵ ساله که «لاخان یاداو» (Lakhan Yadav) نام دارد، این قطعه الماس را در زمینی که ماه گذشته تنها در مقابل ۲۰۰ روپیه معادل (۲.۷ دلار) در «مادیا پرادش» اجاره کرده بود، پیدا کرد.

او در مصاحبه با نشریه تایمز هند گفت: من در حال شخم زدن زمین بودم که ناگهان یک درخشش غیرمعمول را مشاهده کردم.

گنج مدفونی که زندگی کشاورز هندی را متحول کرد+ تصاویر

او گفت که این گنچ گرانبها خود را در میان یک مشت خاک آشکار کرد و نزدیک بود در کشف این مسأله که این، جواهری گرانبهاست، دچار اشتباه شود.

او سپس الماس کشف کرده که به مقدار ۱۴.۹۸ قیراط بود را برداشت و برای اطمینان نزد دفتر مخصوص الماس منطقه‌ای برد و او تأیید کرد که این الماس است.

این کشاورز هندی سپس این الماس گرانبها را در تاریخ ۵ دسامبر (شنبه ۱۵ آذر) در برابر ۶ میلیون روپیه (معادل اندکی بیش از ۸۱ هزار دلار آمریکا) در یک حراجی فروخت و این چنین، او یکشبه میلیونر شد. او خود در این خصوص گفت: زندگی من تغییر کرد.

گنج مدفونی که زندگی کشاورز هندی را متحول کرد+ تصاویر

او در پاسخ به اینکه با این پول چه کار خواهد کرد، گفت: من کار بزرگی نخواهم کرد. من فرد تحصیل کرده‌ای نیستم و می‌خواهم این پول را در یک حساب پس انداز کرده تا اطمینان یابم ۴ فرزندم تحصیلات خوبی خواهند داشت.

همچنین بر پایه این گزارش، پس از کشف این الماس، او در ابتدا یک موتورسیکلت خرید. او گفته است: امیدوارم الماس دیگری پبدا کنم. من چند ماه دیگر کار می‌کنم و شاید عقد اجاره دیگری ببندم.

به نوشته این پایگاه هندی، این نخستین باری نیست که در مزارع این کشور قطعه الماس یافت می‌شود، اوایل ماه نوامبر سال جاری میلادی نیز یک مرد ۲۴ ساله پس از کشف الماسی به ارزش ۶.۹۲ قیراط از معدنی در مادیا پرادش، یکشبه میلیونر شد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر