{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به تشریح جزئیات حضور دانش‌آموزان اول و دوم دبستانی در مدارس خبر داد.

جزئیات حضور دانش‌آموزان در مدارس
رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در تشریح مصوبه جدید ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مدارس، اظهار کرد: آموزش برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی و نیز دروس عملی شایستگی های فنی در شاخه‌های کاردانش و فنی‌وحرفه ای در مناطق زرد و آبی از ابتدای دی ماه به صورت حضوری برقرار می‌شود و بازگشایی در مدارس زیر ۵۰ نفر و مناطق آبی برای تمام پایه‌ها خواهد بود.
 
وی ادامه داد:  این مصوبه برای تمام مناطقی که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین وضعیت شده اند، بدون استثنا اجرایی خواهد شد.
حکیم زاده تصریح کرد: در هیچ شرایطی نباید دانش آموزان بیش از ده نفر در کلاس حضور یابند و شیوه نامه نحوه گروه بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین می‌شود.
معاون آموزش ابتدایی در خصوص آمادگی مدارس برای حضور دانش‌آموزان اظهار کرد: تمهیدات لازم در دستورالعمل ابلاغی در نظر گرفته شده و در آن وظایف مسؤولین استان‌ها و مناطق و مدیران مدارس مشخص است و رعایت مقررات و پروتکل های بهداشتی و نظارت بر آن ها مورد تأکید است.  
وی با بیان این نکته که مدرسه در شرایط فعلی کارکردهای عادی خود را نخواهد داشت، گفت: مدارس باید طبق شیوه نامه های ارسال شده با رعایت نکات بهداشتی و در نظر گرفتن تهویه مناسب در کلاس ها عمل نمایند و حتی المقدور زمان حضور دانش آموزان در مدرسه در حد ضرورت و معطوف به آموزش باشد.
حکیم زاده ضمن تشکر و قدردانی از زحمات معلمان اذعان داشت: بحث آموزش از تدریس جداست. در تدریس است که یادگیری شکل می گیرد. مسأله امروز دانش آموزان پایه اول و دوم ما یک مسأله ملی است و بحث سواد یک نسل در میان است.
 وی ادامه داد: این مسؤولیت سنگین بر دوش ما نهاده شده که پیامد آن در زندگی و آینده این دانش آموزان تاثیر گذار خواهد بود و شایسته است ما قدری بیشتر از آنچه که در گذشته فعالیت می کردیم، تلاش کنیم و من اطمینان دارم آموزگاران ما در این میدان هم مانند همیشه خوش خواهند درخشید.
 معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص روند آموزش ها در شبکه شاد و تلویزیون تصریح کرد: ادامه فعالیت این دو بستر مانند گذشته خواهد بود و دانش آموزان و معلمان می توانند در کنار آموزش های حضوری، از برنامه های متنوع تلویزیون که توسط همکاران توانمند و با تجربه ما تهیه شده است و همچنین از محتواهای بارگذاری شده در شبکه شاد استفاده نمایند.
حکیم زاده ضمن تشکر از همکاری و حمایت های ارزنده خانواده ها از آنان خواست تا این فرصت را جدی گرفته و همراهی با معلمان و مدارس را ادامه دهند تا این برنامه مشترک منجر به بهبود  وضعیت دانش آموزان پایه های اول و دوم شود.
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر