{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

به گفته یک جامعه شناس ارتباطات مشکلات بسیاری مانند اعتیاد، بیکاری و بی پولی عامل طلاق و زمینه ساز سایر مشکلات هستند.

بر اساس آمار منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، میزان طلاق در زوج هایی که تنها یک سال از تاریخ ازدوجشان می گذرد، رو به افزایش است به طوریکه در سه ماهه بهار سال جاری ۲۱۹۸ طلاق به ثبت رسیده است که طول مدت ازدواج این طلاق‌ها کمتر از یک سال بوده است. این در حالیست که برای ازدواج‌های یک تا پنج سال نیز ۹۹۸۲ طلاق در همین بازه زمانی به ثبت رسیده است.

از این رو از یک جامعه شناس ارتباطات پرسیدیم بیشترین علت طلاق در زوج های جوان چیست؟

محمد علی الستی در گفتگو با میزان گفت: متاسفانه عواملی که باعث ماندگاری و موفق بودن زندگی مشترک می شود، در نظام اجتماعی ما تضعیف شده اند.

وی افزود: مشکلات اقتصادی از جمله مهم ترین عوامل اختلاف هستند. همچنین این مشکلات زمینه ساز سایر مشکلات اعم از آسیب های اجتماعی شامل فساد اخلاقی، بیکاری و اعتیاد می شود.

این جامعه شناس ارتباطات اظهار کرد: در کشور ما در حال حاضر این عوامل بسیار مشاهده می شود که هر یک از آنها برای نابودی یک زندگی متشکر کافی بوده که نیازمند حمایت دولت و برنامه ریزی ها دقیق است.

این استاد دانشگاه بیان کرد: یکی دیگر از علت های طلاق های زودهنگام، شناخت های نادرست زوجین از یکدیگر است.

وی افزود: در واقع جوانان ما هیچ آموزشی درباره ازدواج نمی بینند و قبل از اینکه خود را بشناسند به ازدواج فکر می کنند. در اینصورت شناخت درستی از همسر خود نیز پیدا نمی کنند.

الستی گفت: در نظام آموزشی ما باید بسیاری از مسائل مربوط به ازدواج و تشکیل خانواده آموزش داده شود تا از طلاق های زودهنگام جلوگیری شود. 

این جامعه شناس ارتباطات ادامه داد: زوجین جوان باید صبرکردن و گذشت را یاد بگیرند تا زندگی موفق تری داشته باشند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر