{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که گنجاندن زیره در رژیم غذایی برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن و کاهش سطح کلسترول بد موثر است.

کاهش وزن سریع با مصرف روزانه این ادویه!
محققان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوق ایران به طور تصادفی ۸۸ زن دارای اضافه وزن یا چاقی را برای مدت سه ماه به دو گروه تقسیم کردند. هر دو گروه مشاوره تغذیه‌ای دریافت کردند و میزان کالری دریافتی روزانه آن‌ها به طور متوسط ​​۵۰۰ کالری کاهش یافت. یکی از این گروه‌ها که اعضای آن سه  نفر بودند روزانه کمی کمتر از یک قاشق چای خوری پودر زیره به همراه ماست  مصرف کردند.
پس از پایان این سه ماه، مشاهده شد افرادی که زیره مصرف می‌کنند، سه برابر گروه دوم که به رژیم آن‌ها زیره اضافه نشده بود، وزن کم کردند. 
همچنین گروهی که زیره مصرف می‌کردند، درصد چربی بدن خود را تقریباً ۶۴/۱۴درصد کاهش دادند که تقریباً سه  برابر گروه دوم بود که حدود۹۱/۴درصد چربی بدن خود را از دست دادند. 
همچنین گروهی که زیره مصرف کردند ۲۳ واحد کاهش چربی خون یا تری گلیسیرید را داشتند، در حالی که گروه دیگر فقط ۵ واحد کاهش این نوع چربی را داشتند. زیره سرشار از فیتواسترول است. این ماده یکی از مواد شیمیایی شناخته شده است که از جذب کلسترول در بدن جلوگیری می‌کند.
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر