{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

گمان می‌رود برج مشهور به برج جمجمه که حدود پنج متر قطر دارد در اواخر قرن پانزدهم میلادی ساخته شده باشد. این برج در نزدیکی بقایای یکی از معابد مهم تنوچتیتلان پایتخت امپراطوری آزتک قرار دارد.

ساخت برج با جمجمه سر انسان + عکس
باستان شناسان در مکزیک بخش‌های جدیدی از برج جمجمه مشهور آزتک‌ها را کشف کردند و به بقایای ۱۱۹ نفر از جمله زن‌ها و کودکان دست یافتند. پنج سال پیش بود که بخش جنوبی این برج برای نخستین بار در نتیجه کاوش باستان شناسان آشکار شده بود. این اکتشاف جدید با ادامه کاوش‌ها در بخش شرقی این مکان صورت گرفته است

باستان شناسان معتقدند بسیاری از جمجمه‌هایی که در این مکان کشف شده به جنگجویانی که اسیر شده تعلق دارند و برجی که با جمع آوری جمجمه‌ها ساخته شده درحقیقت هشداری به رقیبان امپراطوری آزتک‌ها بوده است. به گفته کارشناسان، برخی دیگر از جمجمه‌هایی که در این مکان کشف شده نیز به کسانی تعلق دارد که در تشریفات مذهبی به عنوان پیشکشی برای خدایان قربانی می‌شدند.

گمان می‌رود برج مشهور به برج جمجمه که حدود پنج متر قطر دارد در اواخر قرن پانزدهم میلادی ساخته شده باشد. این برج در نزدیکی بقایای یکی از معابد مهم تنوچتیتلان پایتخت امپراطوری آزتک قرار دارد. در مجموع بیش از ۶۰۰ جمجمه در این مکان کشف شده است. امپراطوری آزتک‌ها در سال ۱۵۲۱ توسط جنگجویان اسپانیایی سرنگون شد:
 
 
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر