{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

ساپورت تنگ و ناجور فاطمه معتمدآریا در جشنواره فجر

فاطمه معتمدآریا( متولد ۷ آبان ماه ۱۳۴۰ در تهران) هنرپیشه سینمای ایران است. شروع فعالیت فاطمه معتمد آریا در تلویزیون با عروسک گردانی مجموعهٔ مدرسه موش‌ها در سال ۱۳۶۰ بود.فاطمه معتمدآریا متولد سال 1340 در تهران، فارغ التحصیل بازیگری از دانشسرای هنر تهران است.

تیپ فاطمه معتمدآریا در جشنواره فجر

فاطمه معتمدآریا

خلاصه ای از بیوگرافی فاطمه معتمدآریا:

نام مستعار فاطمه معتمدآریا: سیمین

نام خانوادگی اصلی: معتمدآریا

سمت: بازیگر

تاریخ تولد فاطمه معتمدآریا : 1340

محل تولد فاطمه معتمدآریا : تهران

مدرک تحصیلی فاطمه معتمدآریا: دیپلم دانشسرای هنر

بیوگرافی فاطمه معتمدآریا :

پدر فاطمه معتمد آریا فرمانده ایستگاه آتش نشانی محله دزاشیب شمیران بود، وی یک فرمانده درجه 1 و یک مرد مرتب و قدرتمند و در عین حال بسیار بامحبت و عاطفی بود.

فاطمه معتمدآریا در سال 1360 هنگامی که 20 ساله بود با احمد حامد ازدواج کرد، نتیجه این زندگی یک پسر به نام نریمان میباشد.

فاطمه معتمدآریا با شرکت در کلاسهای موسیقی، نقاشی، فیلمسازی، تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به اجرای نمایش های عروسکی و تئاترهای کودکان در کل کشور پرداخت.

همکاری با گروه تئاتر دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا و با صدا و سیما در زمینه کارهای کودکان و تئاتر زنده و عروسکی از سابقه های هنری فاطمه معتمدآریا است.

آغاز فعالیت فاطمه معتمدآریا از سال 1352 با شرکت در کلاسهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فعالیت در نمایش های عروسکی، بعنوان عروسک گردان.

آغاز فعالیت فاطمه معتمدآریا در تلویزیون با عروسک گردانی مجموعه مدرسه موش ها در سال 1360.

آغاز فعالیت فاطمه معتمدآریا در تئاتر با اجرای نمایش های عروسکی برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان.

فاطمه معتمدآریا که در بین دوست ها و آشنایانش و اهالی سینما به نام مستعار سیمین معتمد آریا هم شناخته میشود ، یکی از بازیگران سینمای ایران است. فاطمه معتمدآریا در فیلم های کارگردانان بزرگ سینمای ایران همچون بهرام بیضایی، محسن مخملباف، رخشان بنی اعتماد و بهمن فرمان آرا بازی کرده و بازی وی بارها موردتوجه و تحسین قرار گرفته است.

من جمله نقش آفرینی های محبوب فاطمه معتمدآریا باید به بازی هایش در کنار ایرج طهماسب و حمید جبلی اشاره نمود . این سه نفر با همکاری در چند فیلم من جمله کلاه قرمزی و پسرخاله، کلاه قرمزی و سروناز، دختر شیرینی فروش و یکی بود و یکی نبود یکی از موفق ترین گروه‌های هنری در سینمای ایران هستند.

 

فاطمه معتمدآریا بازیگر سینمای ایران، در پاریس جایزه جهانی« هانری لانگ لوا» فرانسه را دریافت کرد. این جایزه هر سال به یک هنرپیشه بابت تلاش در راستای ارتقاء حرفه سینما، حفظ ارزش های فرهنگی حرفه بازیگری و تعهد و حفظ حرمت روح هنر سینما اختصاص داده می شود .

 

خانم فاطمه معتمدآریا پس اخذ جایزه اش خاطرنشان کرد: “همه ی ما امشب دلیلی مشترک برای با هم بودن داریم. بی آنکه بیاندیشیم به چه زبانی حرف میزنیم و در کدامیک کشور زندگی می کنیم و از کجای دنیا به این جا آمده ایم. خانم فاطمه معتمدآریا خاطرنشان کرد: "ما صلح، ارامش و زیبایی را بین خودمان تقسیم می کنیم و سهم خودمان را هم بر میداریم."

 

فاطمه معتمدآریا در نزدیک به چهل فیلم بازی کرده است ، خانم فاطمه معتمدآریا خاطرنشان کرد: "سینما به ما عشق ورزی را آموخته، مهر ورزیدن را و تقسیم این عشق را. برای این که یادمان نرود ما انسان ها یکدیگر را دوست داریم با هر زبان و با هر رنگ و هر دینی که داریم و ما به این دوستی مفتخریم."

 

فاطمه معتمدآریا، من جمله بازیگران ایرانی است که در ژانرهای مختلفی از فیلم بازی نموده است . از کمدی تا درام. من جمله نقش های بیادماندنی فاطمه معتمدآریا می توان به بازی وی در فیلم "گیلانه" ساخته "رخشان بنی اعتماد" اشاره نمود. وی برای آن فیلم نامزد دریافت جایزه از جشن خانه سینما و همینطور جشنواره فیلم فجر شد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر