{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در این مطلب رایج‌ترین و پرکاربردترین روش‌های درمان خانگی دندان درد را به شما معرفی می‌کنیم.

چند ترفند برای تسکین درد دندان در نیمه شب
به نقل از مدیکال نیوز تودی، دندان درد یکی از متداول‌ترین رنج‌هایی است که بسیاری از مردم دستکم یکبار در طول زندگی آن را تجربه کرده اند. یکی از ویژگی‌های درد دندان این است که در وقت خواب خود را آشکار می‌کند.متخصصان می‌گویند راهکار‌های ساده‌ای برای خلاصی از دندان درد در نیمه شب وجود دارد. این روش‌ها شامل موارد ذیل می‌شود:
 
۱- استفاده از دارو: ساده‌ترین راهکار برای خلاصی از درد دندان استفاده از دارو‌هایی مانند ایبوپروفن و استامینوفن (تیلینول) است. با این حال، این دو دارو تنها برای افرادی که دندان درد ملایم دارند مناسب است. اگر از درد دندان شدید رنج می‌برید، مراجعه به دندان پزشک ضروری است.
۲- کمپرس سرد: بهترین راهکار برای کاهش درد دندان استفاده از کمپرس سرد است. یک کمپرس سرد حاوی یخ تهیه کرده و آن را بر روی فک و نزدیکی دندانی که درد می‌کند قرار دهید. سرما باعث منقبض شدن رگ‌های خونی و کاهش درد می‌شود. هر چند ساعت به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کمپرس سرد را بر روی محل درد قرار دهید.
۳- جمع شدن خون در سر می‌تواند باعث احساس درد بیشتر و التهاب دندان شود. از این رو، زیر سر خود بالش اضافه قرار داده و سر را بالاتر از بقیه اندام‌ها قرار دهید.
۴- از پماد‌ها و اسپری‌های دارویی و بی حسی استفاده کنید. اسپری لیدوکائین و ژل‌های حاوی بنزوکائین می‌توانند در این موارد موثر باشند. با این حال، به یاد داشته باشید که بنزوکائین برای کودکان مناسب نیست.
۵- شستشوی دهان با محلول آب و نمک یکی از روش‌های درمان خانگی دندان درد است. آب و نمک یک ترکیب طبیعی ضدباکتری است و می‌تواند باعث کاهش التهابات دندان شود.
۶- تحقیقات در سال ۲۰۱۶ نشان داده است استفاده از دهانشویه هیدروژن پروکسید می‌تواند باعث کاهش پلاک‌های دندان و نیز علائم التهاب دهان و دندان شود. میزان کافی هیدروژن پروکسید را در دهان خود به مدت چند دقیقه نگه داشته و سپس آن را تخلیه کنید.
۷- چای نعنای تند: قرقره کردن چای نعنا و یا مکیدن چای خشک نعنا می‌تواند به صورت موقت درد دندان را التیام دهد. تحقیقات نشان داده است چای نعنا دارای مواد ضدباکتری و آنتی اکسیدان است. منتول که یکی از مواد فعال این چای است می‌تواند باعث بی حسی مناطق درد شود.
۸- میخک: یوگنل، یکی از مواد اصلی میخک است که می‌تواند باعث کاهش درد دندان شود. تحقیقات در سال ۲۰۱۵ نشان داده است کسانی که از یوگنل بر روی لثه‌های خود استفاده می‌کنند از درد و التهاب کمتری در طول دوره درمان رنج می‌برند.
۹- سیر: استفاده از سیر برای کاهش درد دندان از دیرباز به عنوان یک نسخه خانگی مورد توجه قرار داشته است. آلیسین، یک ماده فعال در سیر است که دارای خواص بسیار قوی ضدباکتری است و می‌تواند به نابودی باکتری‌های دهان و کاهش درد دندان کمک کند. جویدن یک حبه سیر با ناحیه‌ای که درد می‌کند می‌تواند باعث کاهش درد دندان شود.
درمان نهایی درد دندان مراجعه به دندانپزشک است و راهکار‌هایی که ارائه شد تنها تسکین دهنده موقت درد دندان در زمانی است که به دندانپزشک دسترسی ندارید.
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر