{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

سیب زمینی بنفش که به تازگی بخاطر خواص و رنگ جذاب محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای اولین بار در کردستان کشت شد. از مهمترین خواص آن می‌توان به خاصیت ضد سرطان بودن و ضد آب مروارید و دیابت آن اشاره کرد.

سیب زمینی بنفش را دیده اید؟ + تصاویر
اخیرا مدیر جهاد کشاورزی قروه گفت: یکی از کشاورزان پیشرو در این شهرستان برای اولین بار اقدام به کشت سیب زمینی بنفش که دوره رشد کوتاهتری نسبت به سایر ارقام دارد، در اراضی خود کرده است.
 
او همچنین گفته:سیب زمینی بنفش یکی از هزاران گونه سیب زمینی است که به تازگی بخاطر خواص و رنگ جذاب محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد و از مهمترین خواص آن می‌توان به خاصیت ضد سرطان بودن و ضد آب مروارید و دیابت آن اشاره کرد.
 
متیئو پلومن،یک مشاور تغذیه در خصوص تولید مواد غذایی بنفش نیز گفته است: موادغذایی به رنگ بنفش دارای فواید زیادی برای سلامت بدن هستند و به عنوان رنگ آنتی اکسیدانی شناخته می شوند. این آنتی اکسیدان ها  برای مبارزه با بیماری بسیار موثر بوده وموجب جوان سازی پوست، کاهش التهاب و بهبود سلامت قلب می شوند.
 
براساس گفته دانشمندان موادغذایی با رنگ تیره حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان بوده و به عنوان سالمترین موادغذایی شناخته می شوند. بر اساس یک نتیجه تحقیقات متخصصان و کارشناسان تغذیه کسانی که به طور منظم میوه و سبزیجات بنفش می خوردند اغلب کمتر در خطر ابتلا  به فشار خون  و کلسترول بالا قرار دارند.
 

توصیه متخصصان به خوردن سبزیجات بنفش

پلومن گفت: شاید بسیاری از مردم با دیدن موادغذایی که رنگ آنها بنفش شده تعجب کرده و از مصرف آنها خودداری کنند . به همین دلیل لازم است تا  متخصصان تغذیه، محققان و رسانه های خبری برای بالا بردن آگاهی جامعه از سلامت این موادغذایی فرهنگ سازی کرده و مردم به سمت انتخاب موادغذایی سلامت تر سوق دهند.

سیب زمینی بنفش چگونه مصرف می شود؟

این نوع سیب زمینی را که ۲ تا سه برابر بیشتر از دیگر انواع سیب زمینی آنتی اکسیدان دارد، می‌توان به صورت سرخ شده، پخته و پوره مصرف کرد .

تصاویر سیب زمینی بنفش

سیب زمینی بنفش

سیب زمینی بنفش

 

سیب زمینی بنفش

سیب زمینی بنفش

 

سیب زمینی بنفش

سیب زمینی بنفش

 

سیب زمینی بنفش

سیب زمینی بنفش

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر