{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف خرمالو ایمنی بیشتر در بدن ایجاد کرده و از بروز برخی بیماری ها در بدن پیشگیری می کند.

میوه پاییزی که شما را در برابر بیماری ها ایمن می کند
مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف خرمالو ایمنی بیشتر در بدن ایجاد کرده و از بروز برخی بیماری ها در بدن پیشگیری می کند.وطن دوست در این باره اظهارکرد: خرمالو میوه ای با طبع گرم، پر کالری و سرشار از انواع ویتامین‌های آ، ب، املاح و کلسیم، گوگرد،  آهن، فسفر، پتاسیم و روی است.

 

وی با بیان اینکه مصرف خرمالو سبب تقویت لثه می شود، افزود: خرمالو میوه معجزه‌آسایی است که در افزایش بینایی، شفافیت پوست و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها تاثیر بسزایی دارد.

 

وطن دوست ادامه داد: خرمالو سرشار از آنتی اکسیدان است که در برابر بیماری‌های مختلفی نظیر بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان‌ها ایمنی ایجاد می‌کند.

 

وی به وجود فیبر فراوان این میوه اشاره  و خاطرنشان کرد: خرمالو دارای فیبر بسیار بالایی است که یبوست در افراد را برطرف می کند و همچنین به دلیل پتاسیم و منیزیم بالا با کلسترول و فشارخون بالا مقابله می‌کند.

 

وطن دوست با اشاره به چربی و نمک پایین این میوه گفت: خرمالو حاوی کاتچین است که خواص ضد عفونی، ضد التهاب و ضد خونریزی دارد.

 

وی یادآور شد: با توجه به شرایط کنونی و نیاز افراد به تقویت سیستم ایمنی بهتر است از مصرف این میوه پرخاصیت غافل نشویم و آن را در برنامه روزانه و هفتگی خود بگنجانیم.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر