{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

دو شرکت داروسازی فایزر و مدرنا در اطلاعیه‌ای اعلام کردند که عملکرد واکسن‌های خود را روی نوع جهش یافته کروناویروس که به تازگی در انگلیس و چند کشور دیگر شیوع پیدا کرده، بررسی می‌کنند.

تست واکسن کرونای فایزر و مدرنا روی نوع جدید ویروس کرونا

دو شرکت داروسازی فایزر و مدرنا در اطلاعیه ای اعلام کردند که عملکرد واکسن های خود را روی نوع جهش یافته کروناویروس که به تازگی در انگلیس و چند کشور دیگر شیوع پیدا کرده، بررسی می کنند.

در اطلاعیه شرکت مدرنا آمده است: بر اساس اطلاعات موجود، انتظار می رود واکسن کروناویروس تولیدی این شرکت روی نوع جدید کروناویروس که به تازگی در انگلیس شناسایی شده است، اثربخشی لازم را داشته باشد. در هفته های آینده تست های دیگری انجام خواهد گرفت تا این موضوع مورد تایید قرار گیرد.

همچنین شرکت فایزر اعلام کرده است که اکنون در حال جمع آوری داده هستیم تا مشخص شود چگونه نمونه خون افراد واکسینه شده با واکسن کروناویروس، قادر به خنثی سازی نوع جدید این ویروس است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، کروناویروس پیش از این نیز جهش پیدا کرده بود که طبق اعلام این دو شرکت، واکسن های تولیدی از اثربخشی لازم در برابر نسخه های دیگر ویروس برخوردارند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر