{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

وزیر بهداشت عمان اعلام کرد به احتمال زیاد ۴ نفر در این کشور به نوع جدید ویروس کرونا که چند روزی است در بریتانیا شیوع یافته، مبتلا شده‌اند.

رسیدن ویروس کرونای انگلیسی به بیخ گوش ایران!

احمد بن محمد السعیدی وزیر بهداشت عمان اعلام کرد: در پژوهش جدیدی که هم اکنون در این کشور در حال انجام است، وجود ۴ مورد از ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا که از انگلیس آمده، گزارش شده است.او گفت: پژوهش درباره نقشه ژنتیکی ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و نتیجه آن به زودی اعلام خواهد شد.

وزیر بهداشت عمان افزود: هیچ نشانه‌ای از خطرناکتر بودن نسل جدید ویروس کرونا نبست به ویروس اصلی و مادر وجود ندارد و واکسن‌هایی که به زودی در دسترس مردم قرار خواهد گرفت می‌تواند پاسخگوی ایمنی بدن در برابر این ویروس باشد.

او اعلام کرد: ویروس‌ها به صورت کلی و ویروس کرونا به صورت خاص بسیار سریع جهش پیدا می‌کنند و از زمانی که نقشه ژنتیکی این ویروس شناخته شده تاکنون بیش از ۴ هزار بار جهش داشته است.

السعیدی گفت: عمان به زودی ۱۵ هزار و ۶۰۰ دوز واکسن کرونا از روز پنج‌شنبه آینده دریافت خواهد کرد و تا ابتدای ژانویه حدود ۲۸ هزار دوز واکسن برای در واکسیناسیون سراسری دریافت می‌کند.

به گفته وزیر بهداشت عمان، این کشور از جمله نخستین کشورهایی بود که اتحادیه بین‌المللی واکسن‌ها پیوست و ۱۰ درصد از واکسن مورد نیاز خود را از این طریق رزرو کرد و واکسیناسیون را از روز یک‌شنبه هفته آینده با واکسن فایزر آغاز خواهد کرد.

وزارت بهداشت عمان اعلام کرد که در مرحله نخست واکسیناسیون افرادی که بیماری‌های مزمن دارند یا کادر درمان هستند انجام می‌شود سپس سایر مردم واکسن دریافت می‌کنند.

سازمان جهانی بهداشت روز گذشته اعلام کرد که نسل جدید کرونا که در انگلیس شیوع پیدا کرده است، نگران‌کننده نیست و پیدایش این مسئله بخشی از تحول و جهش این ویروس همه گیر است و تاثیری بر آمار قربانیان کرونا نداشته است.

در روزهای اخیر نوع جدیدی از کرونا در انگلیس مشاهده شده که گفته می‌شود سرعت شیوع آن بیش از ده‌ برابر ویروس کرونای کنونی است. در پی شیوع گسترده این نوع کرونا، بسیاری از کشورهای جهان تمام پروازها و رفت‌وآمدها به کشور انگلیس را متوقف و ممنوع اعلام کرده‌اند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر