{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

برای نخستین بار امروز از واکسن کووید ۱۹ ساخت دانشمندان ایران در شبکه خبر رونمایی شد.

واکسن کرونا در دستان مجری معروف تلویزیون + عکس

برای نخستین بار امروز (چهارشنبه، ۳ دی) از واکسن کووید ۱۹ که به همت دانشمندان ایرانی ساخته شده در برنامه چاپ اول رونمایی شد.

 
به گفته جلیل مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرای فرمان امام(ره): احتمالا واکسن ایرانی کرونا تا اواخر بهار آماده می‌شود.
مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: ۹ هزار و ۹۱۱ نفر تا شب گذشته برای تزریق واکسن کرونا ایرانی داوطلب شدند که شرایط سنی داوطلبان باید بین ۱۸ تا ۵۰ سال باشد.
 
جلیلی درباره شرایط عمومی داوطلب برای ترزیق واکسن کرونا گفت: فرد داوطلب باید در شرایط سنی 18 تا 50 سال باشد، سالم و هیچ گونه شرایط آلرژیک نداشته باشد، بیماری حاد یا مزمن نداشته و مبتلا به کرونا نیز نشده باشد.
وی افزود: واکسن کرونای ایرانی در مرحله اول به ۵۶ نفر در ۲ دوز تزریق می‌شود و برای عبور از مرحله اول از زمانی که آخرین نفر واکسن را دریافت کرد بعد از ۲۸ روز نتایج بررسی خواهد شد.
 
او گفت: واکسن ایرانی کرونا به روش ویروس کشته شده تهیه شده است و می‌تواند همه آنتی ژن‌های ویروس غیرفعال را وارد بدن کند و در طول مطالعات حیوانی هیچ‌گونه عارضه‌ای در موارد مورد مطالعه مشاهده نشد.
دکتر جلیلی افزود: این واکسن در حیوانات اثربخشی خوبی ایجاد کرد و 21 روز بعد از تزریق، میزان آنتی بادی در بدن آن‌ها را افزایش داد.
 
او گفت: همه مراحل را بر اساس استانداردهای تعریف شده جهانی و تحت نظارت وزارت بهداشت پیش بردیم.
مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام گفت: زیرساخت های لازم برای تولید انبوه واکسن کرونای ایرانی فراهم شده است در صورت موفقیت مراحل انسانی، می‌توانیم چند میلیون دوز در ماه تولید کنیم.
 
دکتر جلیلی گفت: با تلاش شرکت های داخلی در حال حاضر صادرکننده ماسک و ونتیلاتورهستیم.
 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر